Członkowie naszego Stowarzyszenia od 30 czerwca do 6 lipca 2014 zorganizowali dla dzieci i młodzieży z wrocławskiej parafii p.w. NMP Królowej Pokoju na Popowicach wakacyjny tydzień nad Bałtykiem. Dokładnie byliśmy w Łebie. W wypoczynku wzięło udział 41 dzieci oraz 8 osób kadry. O pogodę nie musieliśmy się martwić, gdyż tę kwestię zostawiliśmy O. Bartkowi. Nie pomyliliśmy się. "Chody” ma on nawet na samej górze. W napiętym programie mieliśmy m.in:

- zwiedzanie Gniezna (Rynek, Katedra),

- zwiedzania Gdyni (oceanarium, ORP Błyskawica, Dar Pomorza),

- zwiedzanie Torunia (Rynek),

- rejs statkiem,

- spacer i zabawy na wydmach w Słowińskim Parku Narodowym (zdobywanie Wydmy Łąckiej, zwiedzanie poniemieckiej „tajnej wyrzutni rakiet”),

- zwiedzanie Latarni Morskiej w Stilo,

i oczywiście kąpiele w morzu, zabawy i turnieje na plaży.


Nie zabrakło również zajęć dla ducha: msze św. w tamtejszym kościele parafialnym Oblatów, msza polowa na plaży, zajęcia artystyczne w tym o tematyce profilaktyki zdrowotnej, oraz wspólnych śpiewanek przy gitarze. Do Wrocławia wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i w komplecie – chciało by się powiedzieć: szkoda, że tak krótko!

Wypoczynek był współfinansowany ze środków Gminy Wrocław. Serdeczne podziękowania za nieocenione wsparcie należą się również:


Südzucker Polska SA / SKOK Stefczyka / parafialnemu zespołowi charytatywnemu CARITAS / O. Proboszczowi Jerzemu Ditrichowi / Ojcu Bartkowi / całej kadrze i wychowawcom kolonijnym.


Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju
ul. Ojców Oblatów 1
54-239 Wrocław


Zobaczcie zdjęcia z kolonii: