Jest okazja włączyć się w pomoc dla wielodzietnej rodziny z Wrocławia. Nasze Stowarzyszenie podjęło się koordynacji tego dzieła. Rodzina zamieszkuje we Wrocławiu na osiedlu Popowice. W skład rodziny wchodzą 4 chłopcy (od 3 do 13 lat – 3, 8, 12 i 13 lat). Jest to zwyczajna rodzina, którą utrzymuje ojciec, matka opiekuje się dziećmi w domu. Mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu.
Jak to w życiu - aktualnie mają duże problemy finansowe. Dla nas ważne jest to, że nie są nam obcy. Znamy ich osobiście. O naszej akcji nic nie wiedzą. Jako, że idą święta jest to dodatkowa motywacja do zrobienia dobrego uczynku, podzielenia się dobrem z drugim człowiekiem – niech to będzie niespodzianka na święta.

Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w akcję i wspomóc konkretną rodzinę w potrzebie. Proponujemy:

- wsparcie rzeczowe: słodycze, artykuły żywnościowe (do przygotowania świąt), artykuły przemysłowe (proszek do prania, środki higieniczne, toaletowe itp.), i inne wedle pomysłu i zasobności;

- wsparcie finansowe, które w całości zostanie przekazane wraz z paczką rodzinie w niedzielę 23.12.2018 r. Pieniądze można wpłacać na konto bankowe stowarzyszenia: Bank BGŻ 55 2030 0045 1110 0000 0387 7660 z dopiskiem: „darowizna na paczkę Mikołajkową 2018” lub osobiście.

Rzeczy oraz wpłaty osobiste można składać w soboty 15 i 22 grudnia w godzinach 10:00 – 11:00 w salce przy ul. Ojców Oblatów 1 (kościół na POPOWICACH, wejście jak do Biura Parafialnego, salka nr 10). Dla osób, które w podanych terminach nie mogą, a chcieliby wesprzeć inicjatywę zapraszamy do indywidualnego umówienia się na termin. Akcję koordynuje Krzysztof Oleksiak - Przewodniczący Zarządu, bezpośrednie dane kontaktowe: tel. 666 377 364, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.. Zapraszam do kontaktu w celu zapewnienia jak najlepszej pomocy.


Pomóżmy rodzinie przeżyć te święta w radosnej atmosferze, a tym samym dajmy nadzieję na lepsze jutro. Dzisiaj pomagamy my, a może jutro ktoś nam pomoże bo sami będziemy w trudnej sytuacji.
Dla rodziny zostanie przygotowana również kartka świąteczna, na której będziemy zbierać podpisy wszystkich darczyńców (osoby, które udzielą wsparcia zdalnie podpiszemy z imienia i pierwszej litery nazwiska – chyba, że będzie inna wola darczyńcy). Kartkę będziemy podpisywać w terminach przyjmowania „darów”.

Wszystkim ludziom dobrego serca już dziś dziękujemy za udzielone wsparcie.

Pomocą również jest udostępnienie tej wiadomości - może znajdzie się darczyńca w Twoich kręgach znajomych.