Z serca lasu – w Polskę, ślemy Wam zaproszenie do udziału w programie szkoleniowym „Nauczyciel przedszkola leśnego”.

Dla tych z Was, kobiet i mężczyzn, którzy już w takich przedszkolach pracują lub czują, że chcą pracować. Dla tych, którzy czują dokonującą się już zmianę roli nauczyciela, z tego, który „realizuje i egzekwuje", na tego, który odważa się brać na siebie odpowiedzialność za swoje działania i bardziej towarzyszy dzieciom w ich rozwoju niż mówi jakie mają być.

Forest School Center to nowo powstający ośrodek rozwoju dla nauczycieli i edukatorów leśnych.

Jego przygotowaniem i realizacją zajmujemy się w Partnerstwie stworzonym przez: Fundację Fundusz Współpracy, Przedszkole leśne „Leśna Droga”, Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców oraz niemieckiego partnera Waldkindergarten Regensburg.  Wspierają nas też trenerzy oraz psychologowie. Nasi trenerzy pracują empatycznie oraz posiadaj duże doświadczenie w pracy z dziećmi w przyrodzie,  w prowadzeniu przedszkola leśnego, zajęć outdoorowych  i tego wszystkiego co jest niezbędne do stworzenia dobrej atmosfery rozwoju i pracy.

Zaplanowaliśmy łącznie ponad 252 godziny szkoleniowe rozłożone na 14 weekendowych warsztatów, przygotowujemy webinary, praktyki, coaching indywidualny, spotkania z ciekawymi ludźmi. Chcemy aby każdy warsztat odbył się w innym miejscu, aby pokazać Wam, że idę leśnej edukacji można realizować w każdym terenie.

Program szkoleniowy trwa 14 miesięcy. Comiesięczne warsztaty odbywają się od piątkowego popołudnia, do obiadu w niedzielę.  Osoby chętne do podjęcia szkolenia prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego i zapoznania się z regulaminem.

Rekrutację prowadzimy do 2 kwietnia 2019 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń zaprosimy 36 osób na jednodniowy warsztat rekrutacyjny w Warszawie, w dniach 6 lub 7 kwietnia 2019 roku. Z tej grupy zaprosimy 24 osoby do dalszej współpracy.

Dzięki finansowemu wsparciu otrzymanemu z Unii Europejskiej w tym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. udział w programie szkoleniowym jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie po linkiem https://cofund.org.pl/projekty/forest-school-center#materialy-do-pobrania