Polsko-niemiecki pedagogiczny biathlon pracy grupowej

Pogórze Izerskie / Wolimierz (powiat lubański) / Dolny Śląsk

IZERY 2015

19 – 21 czerwiec 2015

   Szukasz nowych form pracy grupowej ? Szukasz ciekawych i inspirujących narzędzi do swojego warsztatu pedagoga ? Szukasz weekendowego wytchnienia od zawodowej rutyny ? Chcesz poznać nowe gry i zabawy do zastosowania w lesie, parku, w trakcie wędrówki ? Chcesz poznać niemieckich pedagogów i ich sposób pracy ? Chcesz poznać ludzi o podobnych do Twoich doświadczeniach, zainteresowaniach ?

W takim razie przygotowany przez nas pedagogiczny biathlon jest właśnie dla Ciebie. W pięknym zakątku Dolnego Śląska, u podnóża Gór Izerskich, przy styku 3 granic: Polski, Czech i Niemiec organizujemy weekendowy, polsko-niemiecki warsztat pracy grupowej w kameralnej kilkunastoosobowej grupie. Gwarantujemy wyjątkowe przeżycia, inspirujące refleksje i dobrą zabawę.

 

Cele biathlonu pedagogicznego: poznanie ciekawych pedagogicznych tradycji Polski i Niemiec; integracja i wymiana doświadczeń uczestników - pedagogów i osób pracujących z grupami dzieci i dorosłych; połączenie teorii z praktyką gier i zabaw w przyrodzie (outdoor education); odczytanie na nowo razem z niemieckimi uczestnikami założeń pedagogiki Janusza Korczaka.

 

W programie warsztatów m. in.:

  • biathlon form: aktywne warsztaty + przydatna teoria,

  • biathlon metod pracy: praca grupowa + praca indywidualna,

  • biathlon narzędzi pedagogicznych: majsterkowanie + gry w przyrodzie,

  • biathlon tematyczny: Janusz Korczak na nowo odczytany + teoria dynamiki grupowej / umiejętność projektowania gier oraz zabaw w przyrodzie + outdoor education (elementy pedagogiki przeżycia- Erlebnispädagogik),

  • biathlon językowy: polski + niemiecki (+ angielski dla tych, którzy sobie z nim radzą),

  • zwiedzenie Zamku Czocha – malowniczego miejsca pełnego tajemnic z dala od uczęszczanych szlaków masowej turystyki (http://www.zamekczocha.com).

 

Uczestnicy: 10-15 osób z Polski i z Niemiec. Nauczyciele, studenci pedagogiki i germanistyki/slawistyki, wolontariusze organizacji pozarządowych, edukatorzy leśni, harcerze i inne osoby chcące poznać nowe i aktywne metody pracy z grupami dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

 

Termin: 19-21 czerwiec 2015. Od piątku - godz. ok. 16.00 do niedzieli - godz. ok. 15.00)

 

Miejsce: Dom gościnny PRZYDĘBIE: Wolimierz 58, 59-814 Wolimierz, Leśna – Dolny Śląsk. Więcej o miejscu warsztatów: http://www.przydebie.pl Pokoje kilkoosobowe o wysokim standardzie. Otoczenie sprzyjające pracy w terenie, a jednocześnie stylowe i gościnne wnętrza dają optymalne warunki do pracy warsztatowej.

 

Zajęcia będą odbywać się w języku polski i niemieckim. Nie trzeba znać języka niemieckiego – zajęcia będą tłumaczone. Duża część zajęć odbędzie się w terenie (niezależnie od pogody) – wskazana odzież sportowa/outdoorowa i obuwie zmienne.

 

Organizator: Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców. Organizacja z 10 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, w pracy grupowej i pedagogicznej, realizacji międzynarodowych wymian pedagogów, szkoleń, wizyt studyjnych i innych form podnoszenia kwalifikacji wychowawców.

 

W cenie: warsztaty (min. 15 godzin aktywnych zajęć), zakwaterowanie, przejazd ze Zgorzelca na miejsce i powrót, pełne wyżywienie, certyfikat uczestnictwa, obsługa tłumacza (nie jest wymagana znajomość j. niemieckiego przez uczestników), materiały z zajęć.

 

 

Zgłoszenia, dodatkowe informacje, karty zgłoszeniowe i szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.