Koncert dla OAZY / 2010

3 grudnia 2010 zapraszamy na godzinę 19.00 do ODA „Firlej” (ul. Grabiszyńska 56) na koncert charytatywny organizowany przez Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na remont i działalność świetlicy środowiskowej „Oaza”. Jak wiadomo nasza świetlica znajdującej się przy ul. Worcella 18 we Wrocławiu.

Koncertowi towarzyszyć  będzie krótka aukcja. Cena biletów - cegiełek: 20 zł,  do nabycia: w przedsprzedaży w OKiS oraz w dniu koncertu w ODA „Firlej”.

Wydarzenie powinno zainteresować tych, którzy lubią inteligentny, liryczny humor oraz piosenki Cohena, gdyż zaprosiliśmy do udziału:

  • Grupę teatralną „Niebieski Kwiat” („Lunatycy”), założoną latem tego roku przez absolwentki Studium Aktorskiego przy teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Artystki współpracowały już z takimi reżyserami jak Krzysztof Rościszewski, Jerzy Satanowski czy Janusz Kijowski . Agata Świerczyńska aktualnie działa w impresaryjnym "Europejskim Teatrze Myśli I Słowa im. Witolda Gombrowicza" we Wrocławiu, zaś Agnieszka Giza, jest aktorką i choreoterapeutką Teatru Arka. Ewelina Niewiadowska adeptowała we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, brała też udział w wielu festiwalach (na „Podwodnym Wrocławiu” wystąpiła ze swoim autorskim przedstawieniem „Życie. Trzy zmiany”). W piątkowy wieczór zaprezentują, wraz z łodzianinem Tomaszem Junde, muzyczny spektakl „Ten teges” złożony z piosenek m.in. Kasi Groniec, Danuty Rinn czy Renaty Przemyk.
  • Kabaret „Żak i Szpak” czyli „połączone siły dwóch męskich div – ub raczej divek polskiej piosenki kabaretowej”. Grzegorz Żak i Ścibor Szpak odnoszą sukcesy zarówno wspólnie (ostatnio można było ich zobaczyć 11.09.2010 r. w Parku Staromiejskim, gdzie prowadzili przegląd kabaretów w ramach Festiwalu Krasnoludków), jak i indywidualnie. Są laureatami takich ogólnopolskich konkursów jak OBORA czy OSPA.
  • Kabaret „Ymlałt”, który preferuje dowcip lekki, zabarwiony grami słownymi i absurdalnym humorem. Nie gardzi piosenką. Ba! Ponoć nawet ją lubi. Zadebiutował programem "Konfliktury" w 2009 roku, trzeba jednak zauważyć, że jego członkowie, byli uczniowie XII L.O., a obecnie studenci wrocławskich uczelni, działają na scenie nieco dłużej. „Pomysły czerpią z życia, kosmosu i nocnego życia mrówek. Ich hasłem przewodnim jest zadowolenie ludzi, głównie z …… Ymlałtu.” Zdążyli już, w każdym razie, dojść do półfinałów Przeglądu Kabaretów PaKA w Krakowie, a także zdobyć I miejsce oraz wyróżnienie za najlepszą piosenkę (o smoku) na Festiwalu Kabaretów Studenckich F.I.K.O.Ł.E.K. w Poznaniu czy III, mimo nadciągającej wielkiej wody, na majowym „Humorfest”.
  • Zespół „Tower of Song” (w składzie Zuzanna Moczek, Janusz Maj, Stanisław Marinczenko i Jacek Tomaszewski). Artyści już od blisko 2 lat koncertują w dolnośląskich Domach Kultury, a także i we Wrocławiu. Nastrojowe wykonania piosnek Cohena można było usłyszeć m.in. w Hotelu Tumskim, w Ogrodzie Botanicznym (podczas Święta Mąki) czy Parku Południowym (Pasje – Feblik letni).

Całość poprowadzi Artur Jóskowiak – członek kabaretów „KWiK” oraz „Nic nie szkodzi”, nominowany w roku bieżącym do Nagrody Szczyt Kultury dla animatorów z Dolnego Śląska.


Sponsor:


Mecenat:

Ewa Wolak – Poseł na Sejm RP


Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Wrocławia


Patronat medialny:

 

W tym miejscu

znajduje się sprawozdanie z wyników zbiórki publicznej, sprawozdanie z koncertu oraz podziękowania.