Fot. photobunny /Shutterstock.com
  • Horror bicia dzieci. Do mediów trafiają przypadki najbardziej drastyczne, a o ilu rodzinnych tragediach w ogóle nie wiemy? Odczuwam smutek, że we wszystkich mediach ciągną się sprawy Madzi, Bartosza czy Szymona, a nic nie wiadomo o przyczynach tych tragicznych zdarzeń – dlaczego tak się stało, dlaczego do nich doszło? Rozmowa z prof. dr. hab. Bibianą Mossakowską o krzywdzeniu dzieci, które nie bierze się znikąd - w POLITYCE z 24 lipca 2012 roku.

Więcej ...


 


 


  • Tresura czy wychowanie ? W Starym Testamencie jest napisane, że jeżeli kochamy swoje dziecko, to nie będziemy mu żałować rózgi. To jest element miłości względem dziecka – mówił niedawno w wywiadzie dla „Frondy” poseł John Godson, usprawiedliwiając boskimi nakazami bicie dzieci kapciem, o czym wspominał kilka dni wcześniej w wywiadzie dla „Dużego Formatu”, i żartując: pamiętam takie sytuacje, kiedy do wyboru dawałem karę nieoglądania telewizji przez weekend albo trzech klapsów. I dziecko wybierało trzy klapsy. To co miałem zrobić? (śmiech)”. Ten i inne ciekawe artykuły w numerze poświęconym tematowi bicia dzieci w Tygodniku Powszechnym z 22 lipca 2012 roku.

Więcej można przeczytać w wydaniu elektronicznym i papierowym tygodnika.

 

 


 

 

  • Rodzice bez skrupułów opisują na forach, jak biją i maltretują swoje dzieci. Wyzywają je, biją pasem, argumentując swoje zachowanie tym, że „jak bękart nieposłuszny, to kara musi być”. Swoje posty zamieszczają też krzywdzone dzieci. 14-latka, na przykład, opisuje jak matka „biła ją po głowie, twarzy i gryzła ”.

Więcej w artykule z portalu onet.pl

 

 


 

 


  • Polacy wobec zjawiska przemocy wobec dzieci. Raport Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 2007 roku.

Więcej ....

 

 


 

 

  • 8.05.2010:  Sejm przyjął nowelę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Państwo nie radzi sobie z przemocą chociażby w szkołach, a ma ambicje, by drobiazgowo kontrolować życie prywatne; to jakiś absurd – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Elbanowski ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Za ustawą jest Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl, którego zdaniem obecny zapis jest nie tylko prorodzinny, ale również w znacznym stopniu może usprawnić działanie organów zwalczających przemoc fizyczną i psychiczną w polskich domach.

Więcej ....